Baskı makinası seçimi

Baskı Makinasının baskı kalitesi benim iş gerekliliklerimi tatmin eder mi?

Makinenin uzun süre dayanıklılığının bilinmesi, işin ihtiyaç duyduğu en doğru ölçümleme aracıdır. Makine 7 gün 24 saat çalışabiliyor mu? Makinenin kasası metal plaka veya taş gibi ağır materyalleri kullanabilecek kadar sağlam ve güçlü mü? Bu durumda küçük ve hafif ünitelerin seçimi doğru bir karar olmayacaktır. Bu tip işler için ağır bir makineye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Makine, kullanacağım materyallerin boyutlarına uygun mu?   

Bitmiş ürünlerinizin maksimum ölçüleri, makine seçerken dikkat etmeniz gereken başka bir noktadır.  Yapabileceğiniz maksimum baskı ile daha büyük ölçüde baskı yapabilen makineleri tercih etmeniz vereceğiniz doğru kararlardan birisi olacaktır. Ayrıca firmanız genelde küçük boyutlarda baskıları ağırlıklı olarak yapıyorsa, küçük boyutlu işler için devasa makineler satın almak da mantıklı olmayacaktır.

Beklentime uygun baskı kalitesinin ne kadar zamanda basarak yakalıyor?

Bir demo izlerken ya da fuar alanında bir flatbed printeri baskı yaparken seyrettiyseniz sonuçların hep mükemmel olduğunu görürsünüz. Çünkü burada en yavaş moda, en yüksek baskı kalitesinde çalışırlar. İşinizin ihtiyaç duyduğu baskı kalitesini hangi hız modunda yapabildiği, karar vermenizde önemli bir etkendir. Bunu anlamak için makinenin satış alanında size gerekli olan baskı kalitesini bastığı bir test çalışması yapmanız önemlidir. Çünkü her zaman teori ve pratik birbirini tutmaz.