Dijital Baskı için Gerekenler

Makine için ne kadar alana ihtiyacım var?

Eğer flatbed yazıcınızı bir rulodan ruloya makinenin yerine yerleştirmeyi düşünüyorsanız, bir daha düşünün! Bu makineler büyük makinelerdir ve ekipmanları ile bir araya geldiğinde çok yer kaplarlar. Ayrıca baskı yapılacak materyalleri yerleştirirken etrafında da rahat hareket imkanı sağlayacak boş alan olması gerekmektedir.

Makinenin elektrik ihtiyacı nedir?

Makinenin çalışması için ne kadar elektrik kullandığını ve kendi sahanızın bu elektrik gücünü karşılayacak yeterlilikte olup olmadığını gözden geçirin. Çünkü bazı durumlarda doğru makine, sahanıza yeni bir elektrik tesisatı yaptırmanıza sebep olabilir.

Rötuş ekipmanlarına ihtiyacım var mı?

Genellikle basılı bayrak ürününün müşteriye teslimatından önce rötuşlanması gerekir. Bunun için trim ya da kesiciye ihtiyacınız olup olmadığını gözden geçirin. Eğer varsa, bunlar için yeriniz olup olmadığı sorgulayın. İşe başlangıçtan teslimata kadar her aşamayı mutlaka gözden geçirin.

Ortam kontrolü yapmak şart mı?

Temizlik, bütün baskı yapılan ortamlarda şarttır. Ama bazı sistemler belli bir sıcaklık ve nem ihtiyacı duyarlar. Bütün bu faktörleri çalışma ortamınızı göz önünde bulundurarak değerlendirin.

Medya’yı hareket ettirirken forklifte ihtiyaç duyacak mıyım?

Şu ana kadar inkjet baskı ve forkliftler bir araya çok nadir gelmiştir. Ancak çalışma alanınızda Sintra, Coroplast, Gator Board paletlerini nasıl hareket ettirebileceğinizi bir gözden geçirin. İş hacminize, ebatlara ve ihtiyaçlara göre forklift ya da diğer taşıma araçları gerekebilir.

Buraya kadar satın alma kararınıza yardımcı olacak en can alıcı soruları size sunmaya çalıştık. Tabi ki her şey bir flatbed printer almakla bitmiyor, amaçsızca bu makine de olsun diye bir yatırım yapmak akıllıca değil. Hangi coğrafik alanda bulunduğunuz ve bu alanda flatbedle yapabilceğiniz işlere ne kadar talep olduğunu da gözden geçirmelisiniz. Firmanızı doğru konumlandırmanız, fiyat seviyesini doğru ayarlamanız yeni flatbed yatırımınızın size kârlılık olarak geri dönmesine yardımcı olacaktır. Bu bilgiler ışığında tüm bayrak imalatı yapmak isteyenlere başarılı alışverişler ve kârlılıklar diliyoruz.